Merhabalar, öncelikle bendeniz Murat Özer, Bakırköy’de doğup İstanbul’un Mordor’u diyebileceğimiz Bağcılar’da büyüdüm, 2016 Mayıs ayından itibaren de Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde yaşamaktayim. Yani bir nevi Mordor’dan Rivendell’e geldim diyebilirim.

2012’de eşim Nana ile tanıştıktan sonra 2013’de ailesi ile daha doğrusu babası ile tanışmak için Japonya’ya giderken ilk yurtdışı seyahatimi de gerçekleştirmiş oldum. Farklı kültürlere canlı olarak tanıklık etmek acayip hoşuma gitmişti ve o zamandan itibaren kendisi de gezmeyi seven eşimle beraber imkanımız ve fırsatımız olduğunda seyahat ediyoruz.

Bugüne kadar Kore, Japonya, Yunanistan, Rusya, Almanya, İsveç, İspanya, Portekiz, Malezya ve şuan yaşamakta olduğum Yeni Zelanda ülkelerini gezdim. Özellikle Yeni Zelanda’da benim için oldukça eğlenceli gezilerim oldu ve tüm bu ülkelerde yaptığım seyahatlerde yaşadıklarımı, gördüklerimi, ilgimi ve merakımı çeken noktaları burada paylaşacağım. Bazı konularda tavsiyelerim, gittiğim yerlere gitmeyi düşünenler için önerilerimi de ekleyeceğim tabi.